محل تبلیغات شما
بعد از گذشتچند دهه، نه تنها از مظلومیت شهید بهشتی کاسته نشده ، بلکه بر مظلومیت ایشان افزوده شده است.

اگردر زمان حیات بابرکتش، جاهلانی بودند که او را متهم به دیکتاتورمنشی و تندروی وستمکاری می کردند امروز هم جریان ها و افرادی هستند که افکار شهید بهشتی را سانسورمی کنند و طبق میل خود،بخش هایی از سخنان شهید بهشتی را که بامذاقشان نمی سازد حذف می کنند تا مردم با افکار واقعی شهید بهشتی آشنا نشوند.امروز عده ای می خواهند شهید بهشتی ساخته ذهنشان را ، به عنوان شهید بهشتی واقعی بهمردم معرفی کنند و این ظلم بزرگی در حق آن سید مظلوم است.

شهید بهشتی به ولایت فقیه اعتقاد راسخ داشت وسرسختانه از آن دفاع می کرد؛ اما امروز می بینیم بعضی ها که با ولایت فقیه مشکلدارند می خواهند شهید بهشتی را به نفع خود مصادره کنند. شهید بهشتی می فرمود:

آنهایی که ولایت فقیه را قبول ندارند در هرمقامی که باشند سرنگون خواهند شد. می گویند خودمان سرمان می شود و هرچه اینها میگویند به آنها احترام می گذاریم،ولی رهبری آنان را قبول نداریم.
ما معتقدان سرسخت به ولایت فقیه و امامت قاطع رهبر عالی قدرمان هستیم.اصل ولایت فقیه در اسلام تعارف نیست، یک اصل بنیادی نظام اسلامی است.»

شهید بهشتی معتقد بود که در مسائل اجتماعی نظر رهبری بر همه، حتی برنظر مراجع هم ارجحیت دارد و همه باید بر طبق نظر رهبر عمل کنند تا از هرج و مرججلوگیری شود. اما امروز می بینیم بعضی افراد که برخلاف نظر رهبر انقلاب عمل کردندو در فتنه 88 کشور را به هرج و مرج کشاندند از شهید بهشتی دم می زنند.

شهید بهشتی می فرمود: اگرفتوای مجتهد مورد نظر ما با رهبر در مسائل اجتماعی متفاوت بود باید به نظر رهبریعمل کنید؛حتی خود آن مرجع هم باید تابع این رهبر باشد مگر در یک جامعه بههر صاحب نظری می شود حق داد خود او و مقلدین او درباره مسائل اجتماعی آن طور تصمیمبگیرند که آنها تشخیص می دهند؟ مگر هرج و مرج غیر این است؟ کیست که بتواند بگویداسلام یا تشیع آیین هرج و مرج است؟حتی اگر نظر دیگران در مسائل اجتماعی ازارزش علمی بالایی هم بر خوردار باشد در صورت ارائه ی حکم از سوی رهبری،نظر آنانفاقد ارزش اجتماعی است.»

بنابراین بر اساس نظرات شهید بهشتی، وقتی رهبر معظم انقلاب در 29خرداد 88 نظر خود را اعلام فرمودند طبق قانون ، نظرات خاتمی و هاشمی و و و صانعی و. فاقد ارزش اجتماعی بود و همگان باید از فرمان رهبری اطاعت میکردند تا جلوی هرج و مرج گرفته شود.

شهید بهشتی به استقلال کشور بسیار بها می داد و اگر امروز در بین مابود و می دید که با برجام، راه های نفوذ به کشور هموار شده است حتما از منتقدانبرجام بود. درجه اهمیت استقلال کشور در نظر شهید بهشتی به قدری بالاست که حاضر استبرای حفظ آن هر سختی و مشکلی را تحمل کند. اما امروز می بینیم افرادی که بر علیهاستقلال کشور کتاب نوشته اند و اقداماتشان در تضاد با استقلال کشور است سعی دارندشهید بهشتی را به نفع خود مصادره کنند.

شهید بهشتی می فرمود:

برادران مسلمان! می دانیم به دنبال هر انقلاب،مشکلات فراوان وجوددارد، ولی به امید خدا و به امید رهنمود های رهبر،ما مردم مسلمان ایران تصمیم قاطعاتخاذ کرده ایم که استقلال پر عظمت خود را به هیچ قیمت و به هیچ عنوان و تحت هیچشرایطی از دست ندهیم و اگر کارمان به جایی رسید که موقتاَ با دوک نخ بریسیم و باسوزن بدوزیم و با الاغ و اسب به اینجا و آنجا سفرکنیم،باید مقاومت کنیم،بایدمقاومت کنیم؛این است مکتب خونین تشیع. برای همه ی ملت مسلمان راه کشاورزی و صنعترا باید باز کنیم؛ما دست نیاز به طرف غرب و شرق دراز نمی کنیم.»

شهید بهشتی معتقد بود در جمهوری اسلامی باید از نسخه اسلام استفاده کردنه نسخه های غربی. ایشان می فرمود:

در جامعه هایی که دین و مذهبصرفا مساله فردی است و در مسائل اجتماعی و صنعتی و مدیریت دخالت ندارد، در آنجامعه، سوال از دین نمی کنند. در آلمان وقتی می خواهند مدیر کارخانه انتخاب کنندکار ندارند شب عرق می خورد یا نه؟ عقیده اش چیست؟ به خدا عقیده دارد یا نه؟ ولی مانمی خواهیم اینجا نسخه دوم جامعه صنعتی آلمان غربی بشویم. ما که نمی خواهیم آنبشویم. ما می خواهیم جمهوری اسلامی باشد. مبادا جستجو و تحقیق درباره ایمان واعتقاد و اخلاق و تقوای افراد را که برای کارهای خصوصی یا دولتی از آنها دعوت بهعمل می آید بگویید تفتیش عقاید، و بخواهید با این مغلطه و سفسطه جلوی این حرکت رابگیرید.»

اگر شهید بهشتی امروز در میان ما بود و سند 2030 را می دیدقطعا در مقابل آن می ایستاد تا جمهوری اسلامی از مسیر اسلام خارج نشود.

شهید بهشتی روحیه حماسی و عزتمندانه داشت و هرگزدر برابر فرهنگ غرب، انفعالی برخورد نکرد و حتی در نوع لباس پوشیدن هم رعایت عزتاسلامی و ملی را می کرد. در خاطرات ایشان آمده است که فرموده بود:

بنده همیشه در اروپا با این لباس بوده ام. حتی یکبار هم با کت و شلوار جایی نرفته ام. هر جا هم که گفتند بد است با این لباس بروی، گفته ام بنده با همین لباسی که می گویید بد است به آنجا می روم. گردنم را هم راست گرفته ام، به طوری که گاهی خانم می گوید تو اصلا توجه نمی کنی به اینکه این اطرافیان به تو نگاه می کنند. می گویم واقعا توجه نمی کنم که به من نگاه می کنند. من عادت دارم که شق و رق در خیابان راه بروم و برای اینکه العزه لله و لرسوله و للمومنین». مگر من به این مردم اروپا بدهکارم که حتما باید اینجا مثل آنها راه بروم؟ من خودم لباس و شخصیتی با خودم دارم. باید شخصیت داشته باشیم آقا! باید عادت داشته باشیم سربلند باشیم. چه کم داریم؟ چرا احساس حقارت می کنیم؟»

پی نوشت:

هدیه به روح مطهر شهید مظلوم حضرت آیت الله بهشتی صلوات. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم»

پیشنهاد راستی آزمایی را نیز نپذیرفتند!

درد دل سردار هور شهید علی هاشمی

موشکی بسازید که «نقطه زن» باشد

بهشتی ,شهید ,هم ,اجتماعی ,نمی ,رهبر ,شهید بهشتی ,و مرج ,هرج و ,مسائل اجتماعی ,ولایت فقیه ,شهید بهشتی معتقد

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مـــامـــوت haqali توانبخشی ایران یاد خوبان فروشگاه سایبان برقی و سقف متحرک مطالب اینترنتی دلنوشته های من وبلاگ آموزشی برندینگ وبازاریابی اینترنتی آستارا ریاضی استخراج و جمع آوری ارزهای دیجیتال